Szervezeti életciklusok – A TE céged milyen korban van?

szervezeti öregedés

A szervezeti működés is korszakokra bontható, akárcsak az emberi élet. Te is biztosan megtapasztaltad már a saját cégednél, hogy folyamatosan újabb és újabb problémákba ütköztök. Mindig van egy téma, amin sokat szöszöltök, amivel úgy érzitek, hogy nem lehet eleget foglalkozni. „Ha ez az egy dolog megoldódna, minden gondunk megszűnne.” – hangzik el gyakran. Aztán, mire …

Szervezeti életciklusok – A TE céged milyen korban van? Read More »

Munkavállalói énmárka – Mivel építjük, hogyan romboljuk?

márkaépítő munkavállaló

Nem kérdés, folyamatosan márkát építünk és mindenre márkaként is tekintünk. Saját márkát képvisel a munkaadó és saját márkát a munkavállaló is – bár tény, hogy ideális esetben egymás márkáját kiegészítik és sikerre viszik. Egy állásinterjún el kell adni magunkat, akárcsak egy terméket a boltban. Az effajta tárgyiasítás és a vele járó problémakör egy külön témakör, …

Munkavállalói énmárka – Mivel építjük, hogyan romboljuk? Read More »

Mi az a WORKSHOP? – Nézzük, mi WORKSHOP és mi NEM az

mi a workshop

Úton-útfélen szembejön velünk, szinte mindenki próbálta már… Azonban tudjuk-e valójában, mi az a workshop? Az utóbbi években gombamód nőttek ki a földből a workshopok. A felnőttképzési törvény szeptember 1-én életbe lépő változásai éppen ezért nagy port kavartak a vállalkozók körében. Hot topic lett a workshop. Lássuk, miért is! A törvény kicsit más megvilágításba helyezi a szabad …

Mi az a WORKSHOP? – Nézzük, mi WORKSHOP és mi NEM az Read More »

Mire érdemes figyelni tréning cég kiválasztásakor?

tréning cég keresés

Előbb vagy utóbb minden fejlődésben lévő cég eljut arra a pontra, hogy kiszervezi a humán erőforrás fejlesztését és felmerül a kérdés: melyik tréning cég lesz az, akivel hosszú távon, sikeresen tudnak együtt dolgozni. Természetesen minden szervezeti életszakaszban más és más az igény. Egyszer a munkaerő összekovácsolása a cél és a motiváció, máskor a célok és …

Mire érdemes figyelni tréning cég kiválasztásakor? Read More »

Tréning fajták – Milyen típusú tréningeket tartok?

Tréning fajták borító

Gyakran kapom meg tőletek a kérdést: „Pontosan milyen témákban tartasz tréninget? Milyen tréning fajták vannak a repertoárodban?” Gyakorló trénerként és szervezetfejlesztő szakemberként azt látom, hogy ez a kérdéskör sokkal összetettebb annál, minthogy egy egyszerű felsorolással, egymondatos felelettel megválaszolható lenne. Ha közelebbről megnézzük azokat a cégeket, amelyek tréninggel szeretnék megoldani a munkatársak és így a szervezet …

Tréning fajták – Milyen típusú tréningeket tartok? Read More »

Boldogok a hulladékmentesek… – Hogyan lehet duplán előnyös a környezetvédelem?

Földünk új divatnak örvend. A szó legszorosabb értelmében, ugyanis úgy tűnik, egyre inkább menő elutasítani a műanyag szívószálat vagy saját bögrébe kérni a kávét, csökkentve ezzel a szemetelést. Vannak, akik olyannyira belemelegednek a hulladékmentességbe, hogy kozmetikumaikat és takarítószereiket is maguk készítik. Megvizsgálva a pszichológiai oldalát rájövünk, hogy az effajta környezettudatosság nemcsak a bolygónknak, hanem a …

Boldogok a hulladékmentesek… – Hogyan lehet duplán előnyös a környezetvédelem? Read More »

A szervezeti átvilágítás – Mikor van rá szükség?

Szervezetdiagnosztika

Amikor szervezeti átvilágításról esik szó, gyakran felmerül a kérdés, hogy mi szükség van rá egyáltalán. A vezetők, döntéshozók sok esetben érkeznek határozott elképzeléssel: tudják, hogy mely dolgozóknak miben kell fejlődni, milyen képzés, milyen tréning járul hozzá a szervezeti célok eléréséhez. Ezek a beavatkozások szinte mindig megugrasztják a teljesítményt, néha pedig hosszú távon is elérik céljukat. A biztos …

A szervezeti átvilágítás – Mikor van rá szükség? Read More »

Korlátlan fizetett szabadság? – A RocketWerkz-ügy A-tól Z-ig

Fizetett szabadság

Fizetett szabadság, ráadásul korlátlanul? Hiszi a piszi, pedig nem lehetetlen. Ha megkérdeznék tőlünk, hogy milyen lehet az álommunkahely, valószínűleg hasonló paramétereket adnánk meg. Egy új-zélandi szoftvercég pedig néhány évvel ezelőtt bevezette. Korlátlan fizetett szabadság, teljes mértékben rugalmas munkaidő. Vajon hogy sikerült nekik? Sokan cikkeztek arról a valóságos álommunkahelyről 1-2 éve, amelyik dolgozói körében bevezette a …

Korlátlan fizetett szabadság? – A RocketWerkz-ügy A-tól Z-ig Read More »

Szakmai önéletrajz mesterfokon – 3+1 tipp kisgyermekes anyukáknak

Kisgyermekes önéletrajz

„Anya, te mit írsz a szakmai önéletrajzodba?”⠀ Sok helyen és sokszor volt már téma, hogy mit kell, mit érdemes és mit tilos beleírni a szakmai önéletrajzunkba ahhoz, hogy nagyobb eséllyel hívjanak be egy személyes interjúra. Ebben a témában külön figyelmet érdemel az a helyzet, amikor egy kisgyermekes anyuka szeretne visszamenni az otthon töltött idő után …

Szakmai önéletrajz mesterfokon – 3+1 tipp kisgyermekes anyukáknak Read More »

A munka ünnepe – avagy éljen május elseje egy HR-es szemével

Egyre többen tudjuk, hogy a városi majálisok „világnapja” valójában nem a szeretet ünnepe, – ahogy az a sokak által ismert és idézett videóban elhangzik. Félretéve a viccet, sokan csupán egy szabadnapot látunk május első napján, egy korábbi generáció pedig a kötelező jellegű felfonulásokra emlékszik vissza, többnyire keserű szájízzel. Május elseje a munka ünnepe, „amely a …

A munka ünnepe – avagy éljen május elseje egy HR-es szemével Read More »