TRÉNINGEK
Tréning, csoportos fejlesztés Debrecen környékén és a kelet-magyarországi régióban, valamint online. Az egyik legizgalmasabb része a munkámnak, amikor csoportokkal dolgozhatok. A tréning egy olyan műfaja a fejlesztésnek, ami roppant mód különleges. Különleges azért, mert a csoportdinamika olyan egyedi és különleges helyzeteket és kapcsolódást teremt, amik egészen biztosan megismételhetetlenek. Még ha a téma ugyanaz is, minden egyes tréning során más a csoport összetétele, így mások az igények, más a tempó, máson van a hangsúly. A tréning egy olyan folyamat, amely a gyakorlati vagy tapasztalati tanulást, azaz az egyik leghatékonyabb tanulási formát használja egyének és csapatok fejlesztésére.
Kertész Tamara vagyok, munka- és szervezetpszichológus, tréner
Többnyire olyan témákban tartok tréninget, mint
- Csapatépítés
- Kommunikációfejlesztés
- Változásmenedzsment
- Vezetőfejlesztés (vezetői készség, delegálás, visszajelzés, szituatív vezetés, coaching szemléletű vezetés)
- Időgazdálkodás
- Együttműködés, teamwork
- Asszertivitás
- Konfliktuskezelés
- Tárgyalástechnika
- Feedback – visszajelzés adás/kapás
- Önismeret
- Reziliencia
- Coaching készségek fejlesztése
- Közösségépítés
- Termelésmenedzsment
- Lean/Kaizen
- Fenntarthatóság/Környezetvédelem
- Stratégiaalkotás/Vízióformálás/Célkitűzés
- Vállalkozói készségek fejlesztése
Munkapszichológus végzettségemnek és szervezeti ismereteimnek köszönhetően meglehetős mennyiségű elméleti alappal és tudásanyaggal rendelkezem ahhoz, hogy ráépítve a tréning módszertanát, széles kínálattal szolgáljak, ami a tréningtípusokat illeti.
A tréning eszköztára minden olyan helyzeten képes segíteni, amikor a szervezetben humán oldalról valamilyen deficitet észlelünk a tudásás- vagy készségszinten. Gyakorlatilag mindennemű készség- vagy tudásfejlesztés megoldható tréninggel, legyen szó soft vagy hard skillekről. Természetesen a hard skillek fejlesztése hagyományos/frontális oktatás keretein belül is lehet sikeres, míg soft skillek esetében a gyakorlati elsajátítás elengedhetetlen. Fontos tudni, hogy a tréning által nyújtott tapasztalaton alapuló tanulás/fejlődés a legtöbb egyéb (szöveges, audiális, vizuális) tanulási formánál hatékonyabb. A tréningek járulékos előnye a csoportban való működés és a játékos elemek, amelyek az elmélyülést segítik. A tréning tehát minden oktatási és (humán) fejlesztési helyzetben kiváló választás.
Hogyan zajlik egy tréning?
Az egyik legfontosabb számomra az, hogy a résztvevők mindegyike értéket kapjon a tréningek során. Az alkalmak témáját, dinamikáját úgy építem fel, hogy a nap végén mindenki azzal távozzon, hogy az adott tematikával kapcsolatos ismeretei/készségei mozduljanak, fejlődjenek akármilyen szinten állt is előtte az illető.
Trénerként mindig arra törekszem, hogy egy tréning a lehető legcélzottabb hatást fejtse ki a csoportban. Fontos, hogy egyszerre szem előtt tartva a dolgozók és a cég érdekeit úgy dolgozzak, hogy ne csupán elégedett és jót szórakozott emberektől vegyek búcsút a folyamat végén, hanem a cég teljes fejlesztési víziójába illő szemléletet és tudást adjak át ott és azoknak, ahol és akiknek szükségük van rá, hogy a szervezet a lehető legtöbbet hozza ki magából.
Van kérdésed a tréningekkel kapcsolatban?
Olvass bele a tréning témájú blogcikkekbe!
Mi a TRÉNING? – Mit nevezünk TRÉNINGNEK és mit NEM
Mi a tréning?A workshopokról szóló tisztázó bejegyzésem után egy másik...
Read MoreSzervezetfejlesztési módszerek az eszköztáramból
A szervezetfejlesztési módszerek igen szerteágazók, sokfélék lehetnek. Ahány szervezetfejlesztő cég,...
Read MoreMi az a workshop? – Tisztázzuk, mit érdemes tudni róluk
Úton-útfélen szembejön velünk, szinte mindenki próbálta már… Azonban tudjuk-e valójában,...
Read MoreMire érdemes figyelni tréning cég kiválasztásakor?
Előbb vagy utóbb minden fejlődésben lévő cég eljut arra a...
Read MoreReferenciák
Visszajelzések – Ti mondtátok
Tetszik, amit itt olvastál? Vagy másképp képzeled a közös munkát?
Vegyük fel a kapcsolatot!